Blog osobisty - podróże, kuchnia, styl życia

Posty dla tagu: Chorwacja

na plazy Moracna

Plaża Moračna na Riwierze Dubrownickiej

Plaża Moračna to popularna, duża plaża położona w zatoczce tuż obok miejscowości Klek i przejścia granicznego z Bośnią i Hercegowiną w miejscowości Neum. To jedna z naszych ulubionych plaż położonych na trasie do Dubrownika. Sprawdźcie, czy warto się tu wybrać.

czytaj więcej...
Opuzensko Lito

Letni festiwal Opuzensko Lito w Opuzen 2024

Z końcem czerwca w Opuzen rozpoczął się letni festiwal, czyli Opuzensko Lito 2024. To wyjątkowe wydarzenie dla okolicznych mieszkańców, a przy okazji nie lada atrakcja dla turystów. Sprawdźcie, co znajduje się programie letniego festiwalu w Opuzen w 2024 roku.

czytaj więcej...
Chorwacja ceny 2024

Ceny w Chorwacji 2024

Jak co roku, przejrzeliśmy nasze wakacyjne paragony, aby odpowiedzieć na jedno z najważniejszych pytań, które dręczy turystów zmierzających nad Adriatyk, czyli jakie są aktualne ceny w Chorwacji w 2024 roku. Sprawdźcie, ile trzeba zapłacić za podstawowe produkty spożywcze i napoje w chorwackich supermarketach, a także ile kosztuje jedzenie w chorwackich konobach i restauracjach.

czytaj więcej...
plaza Duba

Zatoka Duba, plaża z widokiem na półwysep Pelješac

Plaża w Dubie to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić nie tylko dla błękitnego morza. Plaża Duba bowiem nie tylko znajduje się w atrakcyjnej okolicy, ale również kryje w sobie atrakcyjną pod względem historycznym ciekawostkę. Czy warto tu przyjechać? Sprawdźcie.

czytaj więcej...
Vela Przina Korcula

Vela Pržina, piaszczysta plaża na wyspie Korčula

Piaszczysta, szeroka, z łagodnym zejściem do morza. Przez wielu określana jako jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie Korčula. Vela Pržina to plaża, którą odkryliśmy w trakcie naszego wrześniowego pobytu w Chorwacji. Czy warto tu przyjechać?

czytaj więcej...
Blace

Dlaczego warto odwiedzić Chorwację?

Na naszym blogu znajdziecie wiele wpisów dotyczących Chorwacji – od opisu miejsc wartych odwiedzenia po informacje o chorwackiej kuchni czy praktyczne porady dotyczące organizacji wyjazdu. Zróbmy jednak krok wstecz. Dlaczego w ogóle warto odwiedzić Chorwację? Co sprawia, że to doskonały wybór na wakacje?

czytaj więcej...
kuchnia polnocnej Chorwacji

Specjały kuchni północnej Chorwacji

Kuchnia chorwacka zapewne wielu kojarzy się głównie z jej dalmatyńską odsłoną, gdzie w konobach królują ryby i owoce morza, a także popularnymi na całych Bałkanach ćevapi i pljeskavicą. Chorwacka kuchnia ma jednak do zaoferowania o wiele więcej, w tym specjały charakterystyczne dla jej północnych regionów, mniej popularnych wśród turystów.

czytaj więcej...
Makarska

Czy warto jechać do Makarskiej?

Makarska to jeden z największych ośrodków turystycznych w Chorwacji. Zlokalizowane w Dalmacji miasto co roku przyciąga niezliczone tłumy turystów z całej Europy. Czy każdy znajdzie tu coś dla siebie? Sprawdźcie.

czytaj więcej...
Split Dalmacja

Split, stolica środkowej Dalmacji

Położony malowniczo nad brzegiem Adriatyku Split jest jednym z najbardziej fascynujących miast w Chorwacji. Jest tu wszystko, czego można oczekiwać od idealnego miejsca na wakacje w Chorwacji: starożytna przeszłość, architektura charakterystyczna dla chorwackiego wybrzeża, klimat portowego miasta. Kto nie był w Splicie, wiele traci. Gotowi, aby poznać z nami Split i jego największe atrakcje?

czytaj więcej...
Split

Ciekawostki o Dalmacji

Dalmacja, malownicza kraina położona nad brzegiem Adriatyku, od lat zachwyca turystów pięknem krajobrazu, bogatą historią i kulturą. Jest to również niezwykle oryginalne miejsce na mapie Chorwacji i Europy, które kryje w sobie niezliczone atrakcje. Dziś przybliżymy Wam bliżej tę fascynującą krainę poprzez ciekawostki o Dalmacji. Gwarantujemy, że niektóre będą dla Was absolutnym zaskoczeniem.

czytaj więcej...

Najpopularniejsze tagi

Wyszukaj na blogu

×