Blog osobisty - podróże, kuchnia, styl życia

Cybex Cloud Z i-Size, fotelik-nosidełko od pierwszych dni życia – recenzja

Zaktualizowane dnia przez Jaśnie Pani

Cybex Cloud Z i-Size
Fotelik-nosidełko Cybex Cloud Z i-Size

Fotelik samochodowy Cybex Cloud Z i-Size towarzyszył nam od pierwszych dni życia dziecka. Z tym fotelikiem pojechaliśmy do Chorwacji, jeździliśmy nad polskie morze, na Śląsk i na niezliczoną liczbę wycieczek po bliższej i dalszej okolicy. Jeśli szukacie pierwszego fotelika dla malucha, w naszej recenzji znajdziecie praktyczne informacje i wskazówki dotyczące użytkowania Cloud Z i-Size. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego zdecydowaliśmy się na Cybex?

Fotelik marki Cybex zwrócił naszą uwagę jeszcze przed pierwszą wizytą w sklepie z akcesoriami dla dzieci. Jaśnie Pan przeprowadził bardzo dokładny research dostępnych na rynku fotelików dla niemowląt i to właśnie fotelik-nosidełko Cybex znalazł się na szczycie bardzo krótkiej listy wytypowanych wstępnie modeli. Pierwsza wizyta w sklepie tylko potwierdziła nasz wybór. Od razu zdecydowaliśmy się na model Cloud Z i-Size w wersji z bazą.

Produkty Cybex przede wszystkim od wielu lat zajmują czołowe miejsca w rankingach  bezpieczeństwa. Jeśli jeszcze nie macie dzieci, warto zainteresować się wynikami przeprowadzanych co roku testów bezpieczeństwa ADAC. Wyniki testu ADAC dla modelu Cloud Z i-Size z bazą możecie znaleźć tutaj.

Cloud Z i-Size – parametry

Fotelik-nosidełko Cybex jest przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia (minimum 45 cm) do ok. 18 miesięcy lub osiągnięcia przez dziecko 87 cm lub 13 kg. W naszym domu fotelik był użytkowany równo przez 1,5 roku. Aktualnie korzystamy z kolejnego modelu marki Cybex, Sirona Z i-Size Plus. Za kilka miesięcy podzielimy się naszymi wrażeniami z użytkowania kolejnego produktu Cybex.

Cloud Z i-Size – funkcje

Poniżej znajdziecie najważniejsze funkcje fotelika-nosidełka Cybex, które dla nas miały największe znaczenie.

Możliwość zainstalowania fotelika Cloud Z i-Size na stelażu wózka

Fotelik-nosidełko Cybex w oczywisty sposób jest dostosowany do stelaży w wózkach tej samej marki. Jednak dzięki adapterom, mogliśmy zainstalować fotelik również na stelażu użytkowanego przez nas na początku wózka Husky marki Baby Design. Jeśli jeszcze nie macie dzieci, to nie zdajecie sobie sprawy, jak wielką wygodą i ułatwieniem jest możliwość zainstalowania fotelika samochodowego na stelażu wózka! Jak to upraszcza chociażby przejście do samochodu… A jeśli wybieracie się na krótki wyjazd typu zakupy, fotelik kompatybilny ze stelażem wózka dodatkowo oszczędza mnóstwo miejsca w samochodzie! Wystarczy zapakować stelaż – gondola może zostać w domu. Ponadto, możliwość przenoszenia śpiącego dziecka z samochodu do wózka to naprawdę nieoceniony luksus! Fotelik Cloud Z i-Size, jako jeden z nielicznych – jeśli nie jedyny (?), na stelażu wózka można rozłożyć, o czym więcej w kolejnym punkcie.

Możliwość ustawienia fotelika w pozycji leżącej

Fotelik-nosidełko marki Cybex można rozłożyć, tym samym uzyskując efekt niemal gondoli. Jest to funkcja unikalna na rynku fotelików samochodowych. Dziecko w rozłożonym foteliku leży prawie płasko. Oczywiście taka opcja jest dostępna tylko wtedy, kiedy fotelik jest poza bazą – na przykład na stelażu. W bazie rozłożenie fotelika czy wpięcie rozłożonego fotelika jest – ze względów bezpieczeństwa – niemożliwe, podobnie jeśli fotelik nie jest wpięty do bazy, ale przytwierdzony za pomocą pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozkładania fotelika w slotach do przymocowania pasów wysuwa się blokada, która uniemożliwia wpięcie fotelika w takiej pozycji. Jak widać, wszelkie najdrobniejsze detale są dokładnie przemyślane.

Cybex Cloud Z i-Size po rozłożeniu
Fotelik Cybex Cloud Z i-Size po rozłożeniu
Cybex Cloud Z i-Size mechanizm zabezpieczający
Blokada uniemożliwiająca wpięcie rozłożonego fotelika

Składana budka

Kolejna genialna funkcja fotelika Cloud Z i-Size! Składana budka – przez producenta określana jako XXL – powleczona materiałem z filtrem UVP50+, to gwarancja spokojnego snu malucha w trasie czy w trakcie przekładania do/z samochodu. Budka rozkłada się bardzo głęboko, dzięki czemu bardzo dobrze chroni dziecko przed promieniami słońca. Dodatkowo budka jest bardzo giętka – nie ma możliwości, aby dziecięce rączki mogły ją połamać czy zniszczyć w inny sposób.

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size
Budka w foteliku Cybex Cloud Z i-Size po rozłożeniu

Obrotowa baza

No i to jest prawdziwa wygoda. Obrotowa baza, dzięki której fotelik można wpiąć w dowolnej pozycji, to kolejne ogromne ułatwienie dla rodziców. Dzięki obrotowej bazie dziecko można również wyjąć w samochodzie z fotelika, bez konieczności opuszczania samochodu. Wiele razy, karmiąc w samochodzie, po prostu obracałam bazę w swoją stronę, wyjmowałam dziecko, a po karmieniu wsadzałam w powrotem, obracałam bazę do pozycji do jazdy i w drogę!

Jedna baza dla różnych fotelików

Wybierając pierwszy fotelik, od razu zdecydowaliśmy się na zakup bazy. Baza Z-Line jest kompatybilna zarówno z modelem Cloud Z i-Size, jak i z następnym w kolejności modelem Sirona Z i-Size, który już użytkujemy. Niestety, następca modelu Cloud Z i-Size nie jest już – w naszej opinii – tak dopracowany i mamy do niego sporo uwag.

Sirona Z i-Size
Sirona Z i-Size Plus

Cloud Z i-Size: fotelik-nosidełko-bujaczek

W sytuacji awaryjnej, rozłożony fotelik postawiony na podłodze może nawet posłużyć za bujaczek. Tutaj kolejny raz widać dbałość producenta o najdrobniejsze szczegóły. Fotelik od dołu powleczony jest wytrzymałą gumą, dzięki czemu nie zniszczy się od stawiania na różnym podłożu. Wiele razy zdarzało się nam, będąc w hotelu, zabrać ze sobą fotelik samochodowy, aby niemowlę wygodnie spędziło czas w czasie naszego posiłku.

Wkładka dla noworodka

W zestawie Cloud Z i-Size znajduje się specjalna wkładka dla najmłodszych użytkowników, dzięki czemu noworodek siedzi w foteliku stabilnie. Regulowane pasy oraz noworodkowa wkładka zapewniły naszemu dziecku, ważącemu sporo poniżej średniej, wygodne podróże w pierwszych tygodniach życia.

Cybex Cloud Z i-Size wkładka dla noworodka
Dodatkowa wkładka dla noworodków

Łatwe czyszczenie tapicerki

Za pierwszym razem mieliśmy pewien problem z czyszczeniem tapicerki, ponieważ nie udało nam się znaleźć nigdzie instrukcji ściągania i zakładania poszczególnych elementów. Po pierwszej nieco frustrującej próbie, kolejne przebiegały już gładko. Tapicerka wykonana jest z materiału dobrej jakości, nie przeciera się, nie mechaci, praktycznie po każdym praniu wygląda jak nowa. Tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30 stopni.

Niewielka waga

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size waży niecałe 5 kg (producent na swojej stronie informuje, że waga fotelika wynosi 4,8 kg)! Jest ultra lekki, a przez to bardzo wygodny w użytkowaniu, co ma duże znaczenie zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie. Fotelik można wygodnie przenosić, trzymając za solidny i wytrzymały pałąk.

Jakość wykonania

Może i ostatnia na naszej liście, ale przecież niezwykle istotna cecha. Fotelik-nosidełko użytkowaliśmy ok. 1,5 roku. W tym czasie żadne elementy fotelika nie uległy zniszczeniu czy zużyciu. Tapicerka czyści się łatwo, a materiał jest tak dobrej jakości, że po wypraniu wygląda jak nowy. Wszystkie mechanizmy działają bez zarzutu. Poddawaliśmy ten fotelik wielu ciężkim próbom – porywisty wiatr nad morzem, chorwackie słońce, polskie ulewy, śniegi i mrozy, kilkunastogodzinne podróże samochodem. A rezultat jest taki, że fotelik spokojnie może służyć kolejnemu dziecku w rodzinie. To jest ten jeden z nielicznych obecnie przypadków, kiedy cena idzie w parze z jakością.

Serwis Cybex w Polsce

Niestety, kontakt z serwisem Cybex jest dość skomplikowany od momentu kiedy jego siedziba została przeniesiona z Mokotowa do Piaseczna. Nie ma innej możliwości skorzystania z serwisu gwarancyjnego lub pogwarancyjnego jak dostarczenie fotelika kurierem. Nawet jeśli mieszkacie tuż obok, musicie ponieść koszty dostawy kurierem oraz niepotrzebnie wydłużyć czas serwisu – a każdy dzień bez fotelika jest, nie ukrywajmy, trudny, jeśli korzystacie codziennie z samochodu. Sprawy, które kiedyś można było załatwić od ręki, zostały utrudnione procedurami. Bardzo nas to rozczarowało i w związku z tym z usług pogwarancyjnych nie korzystamy już w serwisie Cybex.

To nie jest wpis sponsorowany, a nasza subiektywna opinia po 1,5 roku korzystania z fotelika. Jeśli interesuje Was więcej szczegółów technicznych, zajrzyjcie na oficjalną stronę Cybex.

Comments divider

Na razie brak komentarzy dla wpisu: Cybex Cloud Z i-Size, fotelik-nosidełko od pierwszych dni życia – recenzja

Możesz dodać pierwszy komentarz i rozpocząć dyskusję

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu oraz zebranych automatycznie(podpis, adres mail, strona www - jeśli została podana oraz adres IP) przez niniejszą stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Najpopularniejsze tagi

Wyszukaj na blogu

×