Blog osobisty - podróże, kuchnia, styl życia

Urszi Cakes, jedna z najlepszych kawiarni na Mazowszu

Zaktualizowane dnia przez Jaśnie Pani

Kawiarnia Urszi Cakes
Urszi Cakes / Jaśnie Państwo

Wbrew pozorom, niełatwo jest trafić do dobrej kawiarni, nie tylko na Mazowszu. Do miejsca, w którym można napić się kawy, która jest dobra bez dodatków oraz zjeść tworzone na miejscu desery. A ponieważ lubimy i dobre kawy, i dobre desery, postanowiliśmy rozpocząć cykl, w którym opisujemy najlepsze, w naszej opinii, kawiarnie na Mazowszu. Dzisiaj przedstawiamy Urszi Cakes w Żabiej Woli.

Urszi Cakes bez wątpienia wpisuje się w naszą definicję dobrej kawiarni. Jest to miejsce serwujące dobrą kawę, ale przede wszystkim oryginalne desery. Wybór jest spory i obejmuje zarówno tradycyjne ciasta, jak i popularne od jakiegoś czasu monoporcje.

W Żabiej Woli byliśmy wielokrotnie i jeszcze nie zdarzyło nam się, aby coś nas zawiodło. Kawiarnia trzyma bardzo równy poziom. Największym atutem jest to, że wszystkie desery nie są zbyt słodkie. O ile w niektórych kawiarniach nieomal czuć cukier w zębach, o tyle w Urszi wszystkie desery są doskonale wyważone smakowo.

Menu w Urszi Cakes

Co zatem można zjeść w Urszi Cakes? Szczególnie polecamy tartę ze słonym karmelem, sernik z polewą truskawkową, bezy z nadzieniem owocowym, eklery, monoporcje. Latem, oprócz kawy, można napić się pysznej lemoniady czy napoju na bazie arbuza.

Urszi Cakes
Tarta ze słonym karmelem / Jaśnie Państwo
Beza z owocami
Beza w Urszi Cakes / Jaśnie Państwo
Beza z owocami
Beza w Urszi Cakes / Jaśnie Państwo
Ekler
Eklery w Urszi Cakes / Jaśnie Państwo
Urszi Cakes
Urszi Cakes / Jaśnie Państwo
Monoporcja
Urszi Cakes / Jaśnie Państwo

Oryginalny wystrój i przyjemna atmosfera

Na osobną uwagę zasługuje sam lokal. Dominujący tu różowy kolor – choć jest wszędzie, od większości deserów po zastawę – tworzy klimat tej kawiarni. Różowe filiżanki, spodki i talerzyki, różowe serwetki, różowe koce do okrycia się na zewnątrz, gdy jest chłodno – wszystko jest różowe, a jednak całość nie powoduje przesytu. Jest słodko, ale bardzo konsekwentnie, co daje wrażenie bardzo przemyślanej koncepcji.

Równa ważna, jak dobre ciastka, jest także fantastyczna obsługa. Wszyscy pracownicy są mili, uprzejmi w stosunku do gości, pomocni. Nie ukrywajmy, że jednak jest to rzecz niebagatelna, jeśli mówimy o miejscach, do których warto wracać. Do Urszi warto – i ze względu na serwowane tu pyszności, ale także ze względu na ludzi, którzy tworzą to miejsce.

Urszi Cakes – informacje praktyczne

Beza z owocami
Beza w Urszi Cakes / Jaśnie Państwo

Naszym zdaniem, Urszi Cakes nie tylko należy do kategorii „najlepsze kawiarnie na Mazowszu”, ale przede wszystkim jest jedną z najlepszych kawiarni, w jakich kiedykolwiek byliśmy. W naszym prywatnym rankingu znajduje się blisko orebickiej Croccantino. Sprawdźcie sami, czy warto.

Comments divider

Na razie brak komentarzy dla wpisu: Urszi Cakes, jedna z najlepszych kawiarni na Mazowszu

Możesz dodać pierwszy komentarz i rozpocząć dyskusję

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu oraz zebranych automatycznie(podpis, adres mail, strona www - jeśli została podana oraz adres IP) przez niniejszą stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Najpopularniejsze tagi

Wyszukaj na blogu

×