Blog osobisty - podróże, kuchnia, styl życia

Hotel Atlantis na Kos – sprawdzony nocleg na wyspie

Zaktualizowane dnia przez Jaśnie Pani

Wybór odpowiedniego hotelu to ważny element planowania każdej podróży. Niby nikt nie spędza wakacji nie ruszając się z hotelowego pokoju, ale zawsze przyjemnie jest wrócić wieczorem do miejsca, które spełnia nasze oczekiwania. Sprawdźcie, jakie zalety i wady ma hotel Atlantis na Kos.

Hotel Atlantis
Hotel Atlantis na pocztówce / Jaśnie Państwo

Wyspę Kos pierwszy raz odwiedziliśmy w lipcu 2017 roku. To była spontaniczna decyzja, podjęta w samym środku sezonu, zatem mając na względzie przede wszystkim kwestie finansowe (samodzielna organizacja wyjazdu w trakcie wakacji jest zdecydowanie droższa!),  zdecydowaliśmy się ofertę biura podróży TUI.  Wybraliśmy hotel Atlantis, kierując się przede wszystkim dobrymi recenzjami w Internecie.

Hotel Atlantis na Kos – ogólne informacje

Atlantis jest jednym z popularniejszych hoteli na wyspie Kos. Oficjalnie jest hotelem 4-gwiazdkowym, chociaż  – jak to w Grecji – nie można się w związku z tym spodziewać luksusów.  Położony na północno-wschodnim wybrzeżu Kos, znajduje się ok. 25 km od lotniska (mniej więcej pół godziny jazdy samochodem) oraz ok. 2 km od stolicy wyspy (ok. 20-minutowy spacer).

Atlantis jest położony bezpośrednio nad morzem – hotel posiada bezpośrednie wejście na „własną” plażę, dokładnie naprzeciw tureckiego wybrzeża.

Zalety – dlaczego warto wybrać hotel Atlantis?

#1: Położenie hotelu Atlantis

Największym atutem hotelu jest fantastyczne położenie, co czyni go idealną bazą do zwiedzania wyspy! Niespieszny, ok. 20-minutowy spacer do stolicy wyspy pozwala zapoznać się dokładnie ze wszystkimi atrakcjami, które oferuje miasto Kos.

Zaraz obok hotelu znajduje się wypożyczalnia samochodów AutoBank – ceny są podobne na całej wyspie, zatem nie ma sensu tracić czasu na wyszukiwanie wypożyczalni z najkorzystniejszymi ofertami. Na terenie hotelu znajduje się sporo bezpłatnych miejsc parkingowych – w dniu zwrotu wypożyczony samochód wystarczy zaparkować przed hotelem i odnieść kluczyki do punktu. I po sprawie.

Bezpośrednio przy hotelu można wypożyczyć także skutery, quady i rowery. Wzdłuż ulicy, przy której leży Atlantis, biegnie ścieżka rowerowa, która prowadzi aż do stolicy wyspy.

Również obok hotelu znajdują się liczne sklepy, w których można kupić produkty pierwszej potrzeby (woda mineralna, kremy do opalania, akcesoria plażowe), jak również pamiątki.

#2: Pokoje

Hotel składa się z budynku głównego, bocznego oraz bungalowów tuż przy plaży. W budynku głównym, w którym zajmowaliśmy pokój, balkony (każdy pokój posiada balkon) wychodziły albo na morze, albo na wnętrze wyspy. Wbrew pozorom warto wybrać widok na wnętrze wyspy. Po pierwsze – to nie jest brzydki widok. Po drugie – pokoje zorientowane na morze są jednocześnie narażone na hałas z basenu w ciągu dnia oraz wieczornych animacji.

Hotel Atlantis
Widok z pokoju na wnętrze wyspy / Jaśnie Państwo

Standard wykończenia i wyposażenia naszego pokoju był typowo grecki, natomiast największym atutem hotelowych pokojów jest czystość. Panie sprzątające wykonują swoją pracę naprawdę sumiennie.

Pokój hotelowy
Hotel Atlantis – pokój i toaleta / Jaśnie Państwo

#3: Restauracja

Restauracja w hotelu Kos działa bardzo sprawnie, chociaż każdy posiłek to setki głodnych turystów. Kuchnia oferuje całkiem smaczne dania w dużym wyborze. W zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie – i mięsożercy, i wegetarianie. W porze lunchu posiłki serwowane są w barach. Nie jest to szczególnie wykwintna kuchnia, bo przystosowana tak, aby odpowiadać jak największej liczbie osób, a mimo to można tu zjeść naprawdę smaczne potrawy, w tym również tradycyjnie greckie dania.

#4: Plaża hotelowa

Hotel Atlantis położony jest bezpośrednio przy plaży, co czyni ją plażą „hotelową”. Plaża jest piaszczysta i zadbana, można tu wynająć leżaki i parasole.

Plaża przed hotelem Atlantis na Wyspie Kos
Plaża hotelowa przy hotelu Atlantis / Jaśnie Państwo

Hotel Atlantis na Kos – minusy

Czy warto wybrać hotel Atlantis na Kos?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Hotel Atlantis posiada wszelkie zalety i wady dużych hoteli, nastawionych na masowego turystę, co nie oznacza, że nie da się tam pomieszkać z przyjemnością. Polecamy ten hotel jako dobrą bazę wypadową do zwiedzania wyspy – zarówno wschodniej części Kos (miasto Kos, Asklepiejon, Zia, itd.), jak i centralnej części wyspy wraz z Kefalos.

Hotel Atlantis - wyspa Kos
Hotel Atlantis na wyspie Kos / Jaśnie Państwo

Rok później zapragnęliśmy odmiany i wybraliśmy mały hotel w okolicach Marmari – Giakalis Aparthotel Natura Resort. O tym hotelu moglibyśmy pisać bardzo długo, ale nie byłyby to miłe rzeczy – począwszy od czystości w pokojach, przez jedzenie, aż po obsługę i w końcu biuro podróży, które nam tę ofertę sprzedało, a później nie chciało się zmierzyć z faktem, że to, za co zapłaciliśmy, okazało się istnieć wyłącznie w folderze biura podróży.

Comments divider

Na razie brak komentarzy dla wpisu: Hotel Atlantis na Kos – sprawdzony nocleg na wyspie

Możesz dodać pierwszy komentarz i rozpocząć dyskusję

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu oraz zebranych automatycznie(podpis, adres mail, strona www - jeśli została podana oraz adres IP) przez niniejszą stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Najpopularniejsze tagi

Wyszukaj na blogu

×